Изборите 2 в 1 ще се проведат на касите за самообслужване в супермаркетите

Apr 15, 2024     zhelyo     2617
 МАРКИРАНОТО ТРЯБВА ДА ГО ПОСТАВИТЕ НА ВЕЗНАТА, ПРЕДИ ДА МАРКИРАТЕ СЛЕДВАЩОТО - Българските гласоподаватели ще имат възможността да упражнят правото си на глас , докато извършват своя седмичен пазар.

В официално изявление, издадено от Централната избирателна комисия, се обявява, че следващите парламентарни и европейски избори ще се състоят на касите за самообслужване в търговските вериги, като по този начин се улесни гражданите, които могат да комбинират гражданския си дълг с неделното пазаруване.

"Вярваме, че тази новаторска инициатива значително ще увеличи избирателната активност, предвид факта, че повечето хора посещават супермаркета поне веднъж седмично", коментираха национални изборджии.
"Изборният процес е също толкова лесен, колкото и сканирането на баркод на любимия ви шампоан. Но при грешен избор последствията ще са по-лоши от сърбеж и лютене в очите."

Докато се чакат официални реакции от политическите партии, някои критици вече изразиха загриженост, че новата система може да доведе до неочаквани "промоции", като например "гласувайте за нас и спечелете двайсет процента отстъпка на кебапчета".

Как ще гласувате?

Избери отговор!
Край