ОНЛАЙН - Профил, изпълнен със случайни картинки и очевидно с неистинско име, се оказа притежаван от добронамерен човек, търсещ и споделящ истината.
"В никакъв случай не споделям военна пропаганда, която съм взел от фалшив профил в Twitter, който я е взел от анонимен канал в Telegram, където е публикувано 6-секундно видео в Тик-Ток с дописан контекст, който няма как да се провери дали е достоверен, защото съм трол и част от машина за дезинформация" - уверява собственикът на съмнителния профил.
Той споделя, че не иска да се показва, защото цял живот страда от акне и себорея, заради което се срамува, а не защото зад въпросния профил стои служител на фабрика за тролове, управляващ още 30, скалъпени набързо онлайн идентичности.
Зад фалшив профил, изказващ се по военни теми, всъщност стоял човек, срамуващ се от акне
"Аз следя, информирам се и искам да информирам другите и това, че обикалям публични дискусии и отворени стени на публични личности по цял ден да пействам линкове, клипчета и снимки, е защото не излизам често сред хора заради епидермалните си проблеми" - обяви пожелалият анонинмност истински човек.
Онлайн веднага се появи кампания в подкрепа на анонимните профили, в която се твърди, че заради 99% не бива да излиза лошо име на всички.
Онлайн веднага се появи кампания в подкрепа на анонимните профили, в която се твърди, че заради 99% не бива да излиза лошо име на всички.
Изпитвате ли предразсъдъци към фейк профилионлайн?
Избери отговор!