Българските банки въвеждат нов тип банкомати, обявиха от Сдружението за фискални приключения и крайни салда.
„Новите машини работят и без да са заредени с пари, така че дори и във време на криза, те пак ще са от полза на обществото. Ако няма достатъчна ликвидност, банкоматът може да пуска продукция, чиято стойност се равнява на пожеланата от потребителя в кеш. За него остава само да отиде на пазара и да я продаде“ – обяви представителя на технологията за България Дянко.
Банкомати пускат натура, ако не са заредени с кеш
Това е втората подобна инициатива, след като по-рано тази година на някои места бе въведен банкомат, който разпръсква салфетки, така че дори без пари, клиентът на банкомата да се почувства богат.
Очаква се новите банкомати предварително да бъдат заредени главно с консерви и буркани заради по-голямата им трайност, но не е изключено на места да има черги, килими и евтини китайски часовници с полушикозен дизайн.
zhelyo
Обичате ли да теглите пари?
Избери отговор!