Вместо от напълно Нова година, президентът в сянка реши 2012-а да бъде последвана от познатата ни 1885-а, за да няма изненади и през септември да се изживее Съединението и да се ликува истински.
"Всяка година ви харизвам Нова година, вие я посрещате с еуфория, а после я занемарявате, профанизирате и не постигате нищо съществено в нея. Толкова години сме натрупали, дайте да използваме някоя от старите години, и без това са отлежали добре, осмислили сме ги, ще избегнем грешките им, ще очакваме хубавите моменти" - обърна се към нацията президентът в сянка, пиейки обедното си кафе.
Президентът в сянка реши: Няма да има Нова година, ще ползваме пак 1885-а
Поради спецификите на 1885-а, президентът не предвижда телевизионно обръщение към нацията, тъй като тя няма телевизори по това време на технологична оскъдица: "Да, в някои аспекти връщаме живота си назад. Осветлението ще е оскъдно, а храната ще се разваля за 12 минути. Ще умираме от тиф през два дни. Но от друга страна - няма да има досадни реклами, курортите ни няма да за затрупани от бетон, а на 2-те конски сили в обора ви, няма да им пука дали се движат по магистрала или просто заравнен калдъръм!"
Малко преди да се отдаде на последната за годината дефекация, той припомни, че през 1885-а е създаден и първият гумен кондом, което може би е последното смислено човешко изобретение, спасило много кореми от неприятно омазване.
Малко преди да вземе книжка подмишка и да отбележи поредния успех на перисталтиката си, президентът в сянка пожела весело изпращане, посрещане и отбелязване на новите околослънчеви въртенета на Земята, а също така и благоденствие, хипофизна достатъчност, еректилна функция и сърмичка на своите поданици.
Харесва ли ви малко разчупено да почнем годините?
Избери отговор!