Студенти от Минно-геоложкия университет \"Св. Иван Рилски\" открили най-стария човек на Земята, откриван някога. Въоръжени с две кирки, лопата, кофа и три фенерчета, възпитаниците на столичното ВУЗ се качили на трамвай в посока минно-геоложка находка в покрайнините на града.
На задната седалка имало заспал човек, а в трамвая не пътувал никой друг, освен групата първокурсници и спящият. Понеже всички били от провинцията и не познавали града, решили да събудят човека и да го попитат къде да слезнат. Сторили този си замисъл, но събуденият се оказал възрастен мъж, който веднага попитал \"къде съм?\" и така изобщо не им помогнал.
Откриха най-стария човек на планетата
Те решили, както са били учени още от малки, да помогнат на възрастния човек да се опомни. Оказало се, че не знае какво е това трамвай, столица или жиесем. Накарали го да потърси документите си. Намерил ги, а студентите зинали с уста - човекът бил роден 70 000 години пр. Хр. Имал македонски паспорт, зовял се Горче Черешки и очевидно бил най-старият човек на планетата.
След като българските власти съобщили за откритието в македонското консулство, оттам се върнала шифрограма с текст: \"Естествено е, че най-старият човек на планетата е македонец. Логично е най-старата цивилизация да го е родила.\"
Откритието на студентите от МГУ засенчи друго тяхно скорошно откритие. Третокурсници от университета откриха най-младата жена - 20-годишната Катрин от Обединеното кралство.
zhelyo
zhelyo